Suur-Savon pystykorvakerhon palkitut koirat 20.3.2018

KAKSOISVALION ARVON SAAVUTTANEET KOIRAT

42/2 Käskyttäjän Mette                                       Joonas Nuutilainen

48/2 Kosselon Sari                                                  Timo Ripatti

KÄYTTÖVALION ARVON SAAVUTTANEET  KOIRAT

242/1 Onni                                                                 Antti Liukkonen

242/1 Hullanvuoren Lucifer                                 Sanna Kekkonen

42/1 Högsnårets Huugo                                        Harri Mikkonen

42/1 Metusalems Nitro                                        Heikki Arpiainen

42/2 Mustanlammin Saana                                 Tanja Raivio & Antti Laine

42/2 Mustikkaharjun Peppi                                Tuomo Kaihola & Anni Mustikk5aharju

42/2 Onnivaaran Xina                                            Tuomo Kaihola & Anni Mustikkaharju

49/2 Kipunan Mimmi                                             Timo Sikanen

48/2 Kosselon Olu                                                   Timo Ripatti

KARHU 1

42/1 Mustikkaharjun Vilkas                                Kari Hänninen

42/2 Onnivaaran Xina                                            Tuomo Kaihola & Anni Mustikkaharju

42/1 Rentoniemen Reino                                    Juha-Pekka Jäppinen

42/1 Rentoniemen Peko                                      Aki Reinikainen

Muotovalio

242/1 Karpaasin Niilo                                             Heidi Alisalo-Liukkonen

48/1 Taikakairan Laku                                            Jouni Kärki

49/2 Tuju                                                                    Juha Luukkonen & Jenni Huovinen

49/2 Tiltu                                                                    Jari Marttinen

 

 

 

Suur-Savon pystykorvakerhon palkitut koirat 29.3.2017

 

KAKSOISVALION ARVON SAAVUTTANEET KOIRAT

242/2                  Tunturijärven Dica                     Niko Haikarainen

48/1                    Räihän Kamu                                Risto Hietanen

242/2                  Hirvivuoren Chanel                   Jorma Saarinen

48/1                    Nellinkiepin Pyry                        Herman Marttinen

KÄYTTÖVALION ARVON SAAVUTTANEET  KOIRAT

48/2                    Iita                                                    Ilkka Montonen

42/2                    Mustikkaharjun Ninni              Hannu Manninen

42/1                    Mustanlammin Oski                  Teemu Ylönen

48/1                    Taikakairan Laku                         Jouni Kärki

242/1                  Lohikiven Ruuti                           Johanna Virtanen

42/2                    Käskyttäjän Milana                    Markus Syrjäläinen

242/1                  Karpaasin Niilo                            Heidi Alisalo-Liukkonen

 

KARHU 1

42/1                    Kilpimäen Aatu                           FI54188/15       Jouni Kauppinen

42/1                    Mustikkaharjun Mosku           FI10598/14       Hannu Rahikainen

 

 

Kansainvälinen muotovalio

 

276/1                  Joutsenvaaran Qing Ruuti                                   Tenho Kuuva

 

Muotovalio

 

42/1                    Mustikkaharjun Mosku           FI10598/14       Hannu Rahikainen

42/1                    Hirvilahden Elmeri                     FI34060/13       Aaro Ruuskanen

49/2                    Kirmaisten Kapperi                    FI37780/14       Virve Kohonen

42/1                    Rajahirven Vikke                        FI46545/11       Tapio Hämäläinen & Antti Kakko

 

 

Suur-Savon pystykorvakerhon palkitut koirat 28.2.2016

 

KAKSOISVALION ARVON SAAVUTTANEET KOIRAT

 

48/2 Ninni, Virve Kohonen, Lappeenranta

242/1 Karpaasin Urmas, Jorma Saarinen, Korpikoski

42/2 Hirvirannan Eve, Seppo Tiihonen, Hirvensalmi

 

KÄYTTÖVALION ARVON SAAVUTTANEET  KOIRAT

 

48/1 Syystuulen Murri

 

42/1 Mustikkaharjun  Mosku

Tenho Hälikkä

 

Hannu Rahikainen

Mäntyharju

 

Mikkeli

42/2  Mustanlammin Onneli

Tanja Raivio, Antti Laine

Puumala

242/2 Suoniityn Halla

Jari Skön

Pieksämäki

42/2 Mustanlammin Olga

T. Raivio, Matti Raivio

Puumala

42/1 Hirvilahden Elmeri

Aaro Ruuskanen

Savonlinna

42/2 Taitolan Tara

Jouko, Juha Lampinen

Hangastenmaa

42/1 Taistelijan Raksaalvi

Jukka Pölönen

Sulkava

42/2 Onnivaaran Ninja

Hannu Manninen

Koivula

242/2 Tahkosarvi Muru

Hannu Taavitsainen

Pieksämäki

276/1 Åke

Matti Otranen

Mikkeli

42/2 Lumpelan Liinu

Pentti Mantonen

Jäppilä

242/2 Hullanvuoren Usma

Kekkonen, Reinikainen

Hirvensalmi

242/2 Kosselon Taiska

Timo Ripatti

Puumala

48/1 Rionkorven Ponu

Hannu Pesonen

Rantasalmi

 

KARHU 1

 

242/1 Karpaasin Urmas, Jorma Saarinen, Korpikoski

42/1 Hirvilahden Elmeri, Aaro Ruuskanen, Savonlinna

242/1 Koiraniemen Sisu, Jari Martikainen,

 

 

 

 

 


 

 

 

 

VALIOITUNEITA KOIRIA


42/1 Raikukorven Urkki Om.Kyösti Pesonen Joroinen

FIN KVA myönnetty 10.10.2013
KARH-I Hyväksytty 22.10.2013 Joroinen

Koiranetti

Kaakon Nettipalvelu Oy